WITAMY W SZKOLE

3 września, po ponad dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie wróciliśmy do szkoły.

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 w Zespole Oświatowym w Skibniewie rozpoczęła się tradycyjnie mszą świętą, celebrowaną przezks. Krzysztofa Malinowskiegow miejscowym kościele. Następnie cała społeczność spotkała się w szkole.

Pani dyrektor Wiesława Kapusta bardzo ciepło i serdecznie przywitała wszystkich zebranych. Zmotywowała uczniów do wyznaczenia sobie ambitnych zadań i zachęciła do ciężkiej pracy, w celu ich zrealizowania. Życzyła im dużo siły i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności, nauczycielom zaś – zdrowia i cierpliwości, a rodzicom-dumy ze swoich pociech.

Uczniowie uświetnili uroczystość krótką częścią artystyczną. Najpierw powspominali wakacje: górskie wspinaczki, kąpiele w morzu, spacery po lesie. Przez chwilę zatęsknili za słońcem i zabawą, aby po chwili dziarsko zaśpiewać: „Witaj nasza szkoło!”

Nawiązali również do 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej, największego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości.

Na koniec uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami.

Iwona Olędzka
Agnieszka Borkowska